Siemens WEBINARIA

Zarządzanie produkcją w branży spożywczej – wyzwania i podejścia

Zarządzanie produkcją w dobie Industry 4.0 jest ściśle powiązane z wykorzystaniem danych w fabryce. Rozwiązania służące do gromadzenia i analizy danych odgrywają ogromną rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa – od budowania strategii i zarządzania aż po usługi serwisowe i predykcję możliwych awarii. W obecnych czasach umiejętne wykorzystanie danych pomaga chronić przedsiębiorstwa przed negatywnymi skutkami nieprzewidzianych sytuacji i kryzysów, a coraz częściej staje się też wyznacznikiem ich konkurencyjności. Zapraszamy do udziału w webinarze, podczas którego eksperci branżowi na praktycznych przykładach opowiedzą, jak można poprawić jakość wyrobów, zoptymalizować produkcję i skrócić przestoje związane z awariami, korzystając z systemów przetwarzania danych, takich jak MES i SCADA, oraz zastosowania sztucznej inteligencji.

PRELEGENCI

  • Tomasz Cwołek

    Dyrektor Działu Przemysłowych Systemów IT, ASKOM

    Wykształcenie
    wyższe techniczne (magister inżynier); absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w zakresie Komputerowych Systemów Sterowania

    Obszar zainteresowań zawodowych
    zarządzanie infrastrukturą i usługami IT oraz optymalizacja procesów biznesowych w zakresie produkcji, kontroli jakości i logistyki przy wykorzystaniu systemów informatycznych

    Dorobek zawodowy i osiągnięcia
    Udział w roli menadżera projektów i konsultanta biznesowego w licznych wdrożeniach systemów biznesowych (ERP) i produkcyjnych (MES/LIMS/MOM) zarówno jako przedstawiciel Klienta jak i niezależny konsultant.
    Od 2005r kieruje w firmie Askom działem zajmującym się wdrożeniami produkcyjnych systemów IT do zarządzania produkcją (MES/MOM), kontroli jakości (LIMS/QMS) oraz wizualizacji procesów (SCADA). Wraz z zespołem zrealizował kilkanaście dużych projektów w kraju i za granicą głównie dla dużych firm z branży spożywczej, chemicznej, elektromaszynowej i motoryzacyjnej.

  • Michał Forystek

    Współzałożyciel, BRAINHINT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  • Łukasz Otta

    Digital Transformation Director, Siemens Polska

    Specjalizuje się w tworzeniu strategii sprzedażowej dla nowych rozwiązań firmy Siemens w branżach przemysłowych. Swoje rekomendacje opiera o najnowsze trendy w przemyśle, analizę rynków lokalnych i globalnych, a przede wszystkim o bliskie kontakty z przedstawicielami różnych środowisk przemysłowych i naukowych.

    Jego zainteresowania oscylują wokół tematyki nowoczesnych technologii z pogranicza elektroautomatyki oraz informatyki, co w przełożeniu na rynek oznacza działania w realiach czwartej rewolucji przemysłowej. W swojej pracy stawia na aspekt diagnozy potrzeb w zakresie innowacyjności u klientów. Zajmuje się też edukacją rynku w obszarze digitalizacji przemysłu oraz efektywności energetycznej, głównie dla branży spożywczej. Komentuje w tematach związanych z indutry 4.0. – w ujęciu gospodarczym oraz rozwiązań technologicznych.

    Uczestnik Handelsblatt Pathfinder 2016,  wytypowany do elitarnego grona 100 top talentów wśród wszystkich pracowników Siemens na świecie. Trener biznesu, w swojej pracy stosuje także nowoczesne techniki z zakresu marketingu i zarządzania. Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, kierunek Elektroautomatyka, specjalność Komputerowe Systemy Sterownia

  • Łukasz Tomporowski

    Partner, ATER Logic

MODERACJA

Partnerzy

Podziel się

Pytania do panelistów

  • 11:02

    Jacek

    Czy chcąc wdrożyć MES powinniśmy najpierw wdrożyć SCADA.Dodatkowo stojąc przed decyzją zmiany ERP Czy wdrażanie MES powinniśmy zrobić przed czy już po projekcie zmiany ERP ?
  • 10:56

    KRZYSZTOF

    Czy i jakie korzyści wynikają z użycia SCADA i MES jednego dostawcy (SIEMENSA)? Czy łatwiej współpracuje MES z WinCC czy może z PCS7?
  • 10:53

    Piotr Kuten

    Scada i MES są zbyt drogie
  • 10:24

    Piotr Kuten

    W jaki sposób można określić sprawność urządzenia np. pasteryzatora ?
  • 10:18

    Piotr Kuten

    Wykonujemy oprogramowanie dla mleczarni, głównie na terenie Rosji. Korzystamy z firmy SCADA Siemens - WinCC lub Zenon Intersują nas rozwiązania które przyniosą relane oszczędności w zakłądzie ? MES jest OK ale nie widzimy korzyści oprócz osczędności papieru i spadek liczby zatrudnienia.