Siemens WEBINARIA

Zarządzanie produkcją w branży spożywczej – wyzwania i podejścia

Zarządzanie produkcją w dobie Industry 4.0 jest ściśle powiązane z wykorzystaniem danych w fabryce. Rozwiązania służące do gromadzenia i analizy danych odgrywają ogromną rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa – od budowania strategii i zarządzania aż po usługi serwisowe i predykcję możliwych awarii. W obecnych czasach umiejętne wykorzystanie danych pomaga chronić przedsiębiorstwa przed negatywnymi skutkami nieprzewidzianych sytuacji i kryzysów, a coraz częściej staje się też wyznacznikiem ich konkurencyjności. Zapraszamy do udziału w webinarze, podczas którego eksperci branżowi na praktycznych przykładach opowiedzą, jak można poprawić jakość wyrobów, zoptymalizować produkcję i skrócić przestoje związane z awariami, korzystając z systemów przetwarzania danych, takich jak MES i SCADA, oraz zastosowania sztucznej inteligencji.

PRELEGENCI

 • Tomasz Cwołek

  Dyrektor Działu Przemysłowych Systemów IT, ASKOM

  Wykształcenie
  wyższe techniczne (magister inżynier); absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w zakresie Komputerowych Systemów Sterowania

  Obszar zainteresowań zawodowych
  zarządzanie infrastrukturą i usługami IT oraz optymalizacja procesów biznesowych w zakresie produkcji, kontroli jakości i logistyki przy wykorzystaniu systemów informatycznych

  Dorobek zawodowy i osiągnięcia
  Udział w roli menadżera projektów i konsultanta biznesowego w licznych wdrożeniach systemów biznesowych (ERP) i produkcyjnych (MES/LIMS/MOM) zarówno jako przedstawiciel Klienta jak i niezależny konsultant.
  Od 2005r kieruje w firmie Askom działem zajmującym się wdrożeniami produkcyjnych systemów IT do zarządzania produkcją (MES/MOM), kontroli jakości (LIMS/QMS) oraz wizualizacji procesów (SCADA). Wraz z zespołem zrealizował kilkanaście dużych projektów w kraju i za granicą głównie dla dużych firm z branży spożywczej, chemicznej, elektromaszynowej i motoryzacyjnej.

 • Michał Forystek

  Współzałożyciel, BRAINHINT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • Piotr Myszor

  moderator, WNP.PL
 • Łukasz Otta

  Digital Transformation Director, Siemens Polska

  Specjalizuje się w tworzeniu strategii sprzedażowej dla nowych rozwiązań firmy Siemens w branżach przemysłowych. Swoje rekomendacje opiera o najnowsze trendy w przemyśle, analizę rynków lokalnych i globalnych, a przede wszystkim o bliskie kontakty z przedstawicielami różnych środowisk przemysłowych i naukowych.

  Jego zainteresowania oscylują wokół tematyki nowoczesnych technologii z pogranicza elektroautomatyki oraz informatyki, co w przełożeniu na rynek oznacza działania w realiach czwartej rewolucji przemysłowej. W swojej pracy stawia na aspekt diagnozy potrzeb w zakresie innowacyjności u klientów. Zajmuje się też edukacją rynku w obszarze digitalizacji przemysłu oraz efektywności energetycznej, głównie dla branży spożywczej. Komentuje w tematach związanych z indutry 4.0. – w ujęciu gospodarczym oraz rozwiązań technologicznych.

  Uczestnik Handelsblatt Pathfinder 2016,  wytypowany do elitarnego grona 100 top talentów wśród wszystkich pracowników Siemens na świecie. Trener biznesu, w swojej pracy stosuje także nowoczesne techniki z zakresu marketingu i zarządzania. Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, kierunek Elektroautomatyka, specjalność Komputerowe Systemy Sterownia

 • Łukasz Tomporowski

  Partner, ATER Logic

Partnerzy

Podziel się

Pytania do panelistów

 • 11:02

  Jacek

  Czy chcąc wdrożyć MES powinniśmy najpierw wdrożyć SCADA.Dodatkowo stojąc przed decyzją zmiany ERP Czy wdrażanie MES powinniśmy zrobić przed czy już po projekcie zmiany ERP ?
 • 10:56

  KRZYSZTOF

  Czy i jakie korzyści wynikają z użycia SCADA i MES jednego dostawcy (SIEMENSA)? Czy łatwiej współpracuje MES z WinCC czy może z PCS7?
 • 10:53

  Piotr Kuten

  Scada i MES są zbyt drogie
 • 10:24

  Piotr Kuten

  W jaki sposób można określić sprawność urządzenia np. pasteryzatora ?
 • 10:18

  Piotr Kuten

  Wykonujemy oprogramowanie dla mleczarni, głównie na terenie Rosji. Korzystamy z firmy SCADA Siemens - WinCC lub Zenon Intersują nas rozwiązania które przyniosą relane oszczędności w zakłądzie ? MES jest OK ale nie widzimy korzyści oprócz osczędności papieru i spadek liczby zatrudnienia.