propertynews.pl DEBATA

#zielonemagazyny - online brainstorming
Moda czy realne korzyści?

9 marca 2021 • 10:00-12:00

SPOTKANIE ONLINE W RAMACH SERWISU SPECJALNEGO PROPERTYNEWS.PL #ZIELONEMAGAZYNY

Ekologia na rynku magazynowym przez wiele lat była zwykłą ciekawostką. Od dwóch lat staje się oczywistością. Coraz więcej deweloperów certyfikuje budynki, a ponad połowa najemców pyta o certyfikaty. Banki wyraźnie sygnalizują, że zielone rozwiązania i zrównoważony rozwój mają dla nich znaczenie.

Zapraszamy na online brainstorming #zielonemagazyny – o tym będziemy rozmawiać:

 • KIERUNEK – ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ – Jak ważnym trendem jest ekologia na rynku obiektów magazynowych w Polsce? Co motywuje deweloperów i najemców do sięgania po eko-certyfikaty? Polska a reszta Europy – gdzie jesteśmy w wyścigu po eko-rozwiązania?
 • KLIMAT NA ZIELONE - Czy w niedalekiej przyszłości magazyny czeka to samo, co biura - budowa obiektu logistycznego bez certyfikacji będzie sporym ryzykiem inwestycyjnym dla dewelopera?
 • EKO-TECH – Pompy ciepła, odzysk wody, fotowoltaika - w jakie eko-technologie ubrane są magazyny w Polsce?
 • EKO-ZACHĘTY - Czy koszty ekologicznych rozwiązań są barierą w ich wdrażaniu w obiektach magazynowych? Czy mechanizmy zachęt rządowych mogłyby skłonić rynkowych graczy do masowego stosowania eko-rozwiązań? Czego jeszcze potrzeba, by eko-rozwiązania stały się standardem?

PARTNERZY

 

W PROGRAMIE

 • 10.00 – 10.05
  ONLINE BRAINSTORMING – WPROWADZENIE

  Małgorzata Burzec-Lewandowska
  redaktor naczelna, PropertyDesign.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyNews.pl
  Robert Posytek
  redaktor naczelny, PropertyNews.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyDesign.pl

 • 10.05 – 10.15
  ROZMOWA 1:1
  Eko-wizjoner ze świata

  Wywiad Grażyny Kuryłło z Isą Kohn, Project Lead Green Logistics Rhenus

 • 10.15-10.20
  Prezentacja najnowszych danych dotyczących ekotrendu w magazynach oraz wyniki sondy redakcyjnej propertynews.pl

  Małgorzata Burzec-Lewandowska
  redaktor naczelna, PropertyDesign.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyNews.pl
  Robert Posytek
  redaktor naczelny, PropertyNews.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyDesign.pl

 • 10.20 – 10.40 ONLINE BRAINSTORMING - KIERUNEK – ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

  Zbigniew Smyczyński - senior leasing manager, P3 Logistic Parks
  Emilia Dębowska - senior marketing and sustainability manager, Panattoni
  Katarzyna Matuszewska - operation excellence director CEE DHL Supply Chain

  moderacja: Joanna Sinkiewicz - partner, dyrektor działu powierzchni magazynowo-logistycznych Cushman & Wakefield

 • 10.40 – 11.00 ONLINE BRAINSTORMING - KLIMAT NA ZIELONE

  Zbigniew Smyczyński - senior leasing manager, P3 Logistic Parks
  Emilia Dębowska - senior marketing and sustainability manager, Panattoni
  Łukasz Serafin - pełnomocnik zarządu ds. jakości i ekologii, OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o. o.

  moderacja: Jakub Jędrys - dyrektor działu doradztwa budowlanego i projektowego, Savills

 • 11.20-11.40 ONLINE BRAINSTORMING – EKO-TECH

  Zbigniew Smyczyński - senior leasing manager, P3 Logistic Parks
  Michał Samborski - head of development, Panattoni
  Ewa Kowalska-Ocneanu - chief sustainability, WSP Polska

  moderacja: Rafał Schurma - współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, pierwszy Prezydent PLGBC, obecnie członek Rady Doradczej PLGBC

 • 11.40-12.00 ONLINE BRAINSTORMING – EKO-ZACHĘTY

  Zbigniew Smyczyński - senior leasing manager, P3 Logistic Parks
  Michał Samborski - head of development, Panattoni

  moderacja: Marek Kosielski - dyrektor działu BTS, AXI IMMO Group

Prelegenci

 • Małgorzata Burzec-Lewandowska

  redaktor naczelna, PropertyDesign.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyNews.pl
 • Emilia Dębowska

  Senior Marketing and Sustainability Manager, Panattoni Europe

  Związana jest od 5 lat, obecnie na stanowisku Marketing and Sustainablity Senior Manager.

  Odpowiedzialna za realizację działań marketingowych zielonych rozwiązań Panattoni oraz współodpowiedzialna za opracowanie i pilotażowe wprowadzanie nowych rozwiązań proekologicznych w inwestycjach Panattoni. Aktualnie w zakresie jej kompetencji leży zarządzanie koncepcją Panattoni Go Earthwise i jej rozwój.

  Emilia Dębowska posiada dyplom WSB-National Louis University (marketing i zarządzanie). Ukończyła także studia podyplomowe w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH w Warszawie. Z rynkiem nieruchomości związana jest od ponad 13 lat w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

 • Jakub Jędrys

  dyrektor działu doradztwa budowlanego i projektowego,, SAVILLS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • Marek Kosielski

  dział BTS, Axi Immo

  Marek Kosielski jest dyrektorem działu BTS w AXI IMMO Group, gdzie rozwija usługi z zakresu projektów przemysłowych „szytych na miarę”. Przed dołączeniem do zespołu AXI IMMO przez blisko dziesięć lat zajmował stanowisko Dyrektora ds. Technicznych w Panattoni Development Company. Wcześniej pracował jako Senior Project Manager i Dyrektor Zarządzający w Immo Industry Poland oraz jako Dyrektor Techniczny w Europe Distribution Center.

  Kilkudziesięcioletnie doświadczenie Marka Kosielskiego w sektorze budownictwa i nieruchomości obejmuje doradztwo techniczne polegające na zarządzaniu projektami i budowie obiektów przemysłowych dedykowanych konkretnym klientom. W zakresie jego kompetencji znajduje się również tworzenie strategii i optymalizacja organizacji procesów produkcyjnych i  magazynowych.

  Marek Kosielski posiada w swoim portfolio kilkadziesiąt projektów przemysłowych, magazynowych i logistycznych w całej Polsce, zrealizowanych dla takich firm jak.:  Jeronimo Martins, General Electric,  Rockwell Automation, Bombardier, Polaris, Zelmer, Pilkington, K-Flex czy Lenovo.

 • Ewa Kowalska-Ocneanu

  chief sustainability, WSP POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • Katarzyna Matuszewska

  Operation Excellence Director CEE, DHL SUPPLY CHAIN (POLAND) SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • Robert Posytek

  redaktor naczelny, PropertyNews.pl, zastępca redaktora naczelnego, PropertyDesign.pl
 • Michał Samborski

  Head of Development, Panattoni Europe

  Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Panattoni w Polsce od 2015 roku. Jest odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcia w regionach: Polska Centralna, Warszawa i Gdańsk. Michał współpracował z  Panattoni Europe już wcześniej na stanowisku Kierownika Projektu (2006-2011), nadzorując rozwój 7 budynków w Łodzi i na Górnym Śląsku o powierzchni 220 000 mkw. W firmie Hines (2011-2015) był Dyrektorem Projektu odpowiedzialnym za obiekt biurowy (Neptun Gdańsk), zakup portfela logistycznego (300 000 mkw.), a także zarządzał aktywami portfela logistycznego. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za: strategiczny rozwój biznesu, identyfikację i nabywanie inwestycji komercyjnych, negocjowanie warunków umów, wynajem i zarządzanie projektami.

 • Rafał Schurma

  prezydent, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, właściciel, visio | architects and consultants

  LEED Fellow
  Założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC,
  właściciel visio | architects and consultants

  MArch, MS, LEED Fellow, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent. Absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wieloletni wykładowca programu Environmental Management (tytuł kursu: Sustainable Buildings: Design, Construction and Operations) na Harvard University, Cambridge USA, obecnie wykładowca studium „Architektura i Budownictwo Zrównoważone” na Politechnice Krakowskiej.

  Ważniejsze projekty to m.in.: Projekt Boston University Law School (dla firmy Beacon Architectural Associates) oraz Oasis of the Sea: największego statku pasażerskiego na świecie (dla firmy Wilson Butler Architects); udział w procesie konsultingu pierwszego w kraju budynku, który uzyskał certyfikację LEED – Borg Warner Turbo Systems; prowadzenie procesu certyfikacji jednego z pięciu najwyżej punktowanych budynków produkcyjnych na świecie (LEED Platinum) – Mars Chocolate w Sochaczewie; kompleksowe prowadzenie wielu innych zakończonych sukcesem certyfikacji (lub znajdujących się w trakcie jej procesu) np. budynek produkcyjno-biurowy dla UTC Goodrich w Rzeszowie, Hotel Baltic Park Molo dla Zdrojowej Invest/RADISSON BLU – w Świnoujściu, budynek biurowy Superior dla SUPERKRAKa w Krakowie, biuro głównej siedziby firmy MARS w Warszawie, budynek produkcyjno-biurowy dla firmy CONTINENTAL w Kownie czy budynek produkcyjno-biurowy dla firmy HENKEL w Raciborzu.

   

 • Łukasz Serafin

  pełnomocnik zarządu ds. jakości i ekologii, OMEGA PILZNO INTERNATIONAL TRANSPORT & SPEDITION GODAWSKI & GODAWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
 • Joanna Sinkiewicz

  partner, dyrektor w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych, Cushman & Wakefield

  Odpowiada za koordynację pracy zespołu i wspiera kluczowe projekty magazynowe i produkcyjne prowadzone dla najemców na terenie całego kraju. Do jej zadań należy również utrzymanie relacji i współpraca z kluczowymi klientami.
  Joanna ma długoletnie doświadczenie we współpracy z najemcami z różnych branż, są wśród nich operatorzy logistyczni, firmy dystrybucyjne, sieci sklepów, klienci farmaceutyczni, przedstawiciele sektora sprzedaży internetowej oraz firmy produkcyjne.
  Joanna ukończyła wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim i jest także absolwentką Szkoły Głównej Handlowej - kierunek zarządzanie i marketing ze specjalizacją z zakresu gospodarki nieruchomościami. Posiada certyfikat CCIM (Certified Commercial Investment Member) oraz jest członkiem SIOR (Society of Industrial and Office Realtors) - amerykańskiej organizacji zrzeszającej profesjonalistów obsługujących biurowy i przemysłowy rynek nieruchomości komercyjnych. Posługuje się biegle językiem angielskim.
  Doświadczenie zawodowe w sektorze nieruchomości zdobywała m.in. w firmie Pinnacle Poland (obecnie PointPark Properties) oraz w firmie DTZ.
  Joanna doradzała takim firmom jak m.in. Allegro, Coca-Cola, Damco, Euro-Net, FM Logistic, Flakt Woods, Flex, Frohe, Inpost, Jabil, Junghenrich, Kellogg, Medivet, Movianto, Panalpina, Phoenix Pharma, Sonoco, TRW, VMA, Unisourse, UPS.

 • Zbigniew Smyczyński

  Senior Leasing Manager, P3 LOGISTIC PARKS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Zbigniew Smyczyński ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Nim dołączył do P3,  pracował w firmie Prologis jako Leasing Manager, a wcześniej także w agencji doradczej CBRE, gdzie zajmował stanowisko Property Negotiator. Jest absolwentem kierunku Bankowość, Ubezpieczenia oraz Rynki Kapitałowe, na którym uzyskał tytuł magistra. Posiada także licencję zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz międzynarodowy tytuł CCIM (Dyplomowanego Specjalisty Inwestycji Komercyjnych na Rynku Nieruchomości).

Podziel się