www.infodent24.pl WEBINAR

Czym jest stomatologia cyfrowa? Najnowsze rozwiązania dla interdyscyplinarnego gabinetu

18 stycznia 2023 • 19:00

TEMATYKA

Szczegółowa diagnostyka w interdyscyplinarnym leczeniu pacjenta ze złożonymi problemami stomatologicznymi jest ważna, bo ułatwia prawidłową decyzję co do przebiegu leczenia. Ta zaś przybliża końcowy sukces terapeutyczny. Jak go osiągnąć? Dobre wsparcie może wnieść system Invisalign Go. Jak wykorzystać taką szansę – podczas webinaru zajmiemy się następującą tematyką:

  • Szczegółowa diagnostyka i podjęcie na tej podstawie prawidłowej decyzji terapeutycznej dają mocną podstawą, przybliżającą końcowy sukces. Jak go osiągnąć? Dobre wsparcie może wnieść system Invisalign Go. Jak najlepiej wykorzystać taką szansę – na to pytanie odpowie lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz.
  • Ekspert wskaże m.in. na zasady ustawienia zębów w łuku z wykorzystaniem leczenia ortodontycznego opartego właśnie na systemie Invisalign Go.
  • Wykładowca, na podstawie przypadków klinicznych, przybliży algorytm postępowania, gwarantujący lekarzowi ogólnie praktykującemu bezpieczeństwo prawidłowego zakwalifikowanie pacjenta do minimalnego leczenia ortodontycznego.
  • Uczestnicy webinarium dowiedzą się na czym polega planowanie leczenia oparte na harmonii położenia zębów z twarzą pacjenta i w jaki sposób w tym planowaniu uwzględnić aspekty m.in.: estetyki, funkcjonalności, struktury i biologii.
 

PARTNER

PRELEGENCI

  • Błażej Szczerbaniewicz

    Lekarz stomatolog specjalizujący się od ukończenia studiów w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdycyplinarnym.

    Od 1999 r. związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent Elekt EACD na lata 2012-2013. Praktyk i ceniony wykładowca m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Od 2014 r. na wniosek prof. Jana Dobrogowskiego założył Sekcję Bólu Jamy Ustnej i Twarzy Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, której głównym celem jest integracja środowiska stomatologicznego i lekarskiego w dziedzinie zaburzeń czynnościowych narządu żucia, w tym szczególnie bólu jamy ustnej i twarzy, bruksizmu, okluzji oraz schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Od kilku lat również mocno zaangażowany w tematykę wykorzystania narzędzi cyfrowych w planowaniu interdyscyplinarnym, w szczególności tworzenia optymalnych protokołów cyfrowych u pacjentów z problemami estetyczno-czynnościowymi opartych na filozofii Spear Education.

MODERACJA

Podziel się